Какво ги причинява и какво можете да направите
Снимка: Guliver / iStock
За да имаме здрави деца, сме готови на всичко, но понякога нещата просто се случват. Например в училище – детето там получава не само знания, но и риск от някакво заболяване.
Как ще се развият събитията зависи много и от родителите, затова ще ви разкажем за най-често срещаните ученически болести и възможностите за тяхното предотвратяване.
Разказахме ви за стомашните проблеми на учениците, за влошеното им зрение и за гръбначните изкривявания.
Сега се фокусираме над неврозите.
В училище има много стресиращи фактори, които могат да провокират неврози, разстройства на поведението, психологически комплекси, главоболие и други неврологични нарушения.
Началото на учебната година е доста сериозно изпитание най-вече за първокласници - преобръща всичките им досегашни житейски представи и повишава нервното напрежение заради контролни, изпитвания, конфликти със съученици.
Факторите, които провокират неврози, продължават и в големите класове, когато децата влизат в пубертета – много от тях започват да се държат агресивно, а комплексите се обострят.
Какво да правим?
- За начало опитайте да разсеете детето от тревогите и напрегнатите училищни моменти.
- Не е нужно да го записвате на най-различни извънкласни курсове и школи, щадете го.
- Приготвянето на домашните не бива да отнема много време. Правете така, че ученикът ви да има време да разпуска „парата“ с разходки и игри.
- Наред с физическата активност важни са също пълноценното хранене и спокойната, дружелюбна атмосфера в семейството.
- Установете с детето отношения на доверие – ако го предразположите да ви споделя своите проблеми, ще имате повече възможности да го успокоите и да помогнете. Но в никакъв случай не му се карайте, нито го наказвайте за лоши бележки или някакви провинения.
- Понякога източник на стрес се явяват лошите отношения с преподавателя. В много класове те имат свои любимци и „вечни двойкари“.
Ако педагогът се отнася негативно към вашето дете негативно и е предубеден към него, непременно направете нещо - говорете с учителя, със сина или дъщеря си.
Източник: deti.mail.ru
Адаптация Марина Атанасова
Полезните навици да се хапват полезни храни могат да помогнат на детето за този проблем.
Снимка: Shutterstock
Когато двойките избират да се разделят по време на сън, събирането на следващата сутрин често води до подновяване на взаимната им привързаност.
Снимка: Shutterstock
Трябва да сте регистриран потребител за да напишете коментар
Коментари